ملاحظات کرونا

نکات و توصیه های کرونایی مرتبط با حضور در مدرسه  

* به صورت‌تان دست نزنید: از لمس چشمان، بینی و دهان پرهیز کنید.

* از دست دادن و روبوسی کردن با دوستان خود جداً پرهیز کنید و فاصله 1.5 متری را رعایت کنید.

* دهان و بینی خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال و یا آرنج خود بپوشانید.

چرا باید رعایت کنیم؟! قطرک های خارج شده از بینی و دهان ویروس ها را پخش می کنند. با رعایت بهداشت تنفسی میتوانید از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید-۱۹ محافظت کنید.

* حتما ماسک اضافه و همچنین مایع ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید.

* از خوردن اغذیه و برداشتن ماسک در کلاس و فضای بسته جداً خودداری کنید.

توصیه های تغذیه ای برای پیشگیری از کرونا

 در برنامه غذایی روزانه دو اصل تعادل و تنوع رعایت شـود. تعادل به معنی مصرف مقادیرکافی از مواد مـــورد نـیـاز بـــرای حفظ سـلامـت بــدن اســت و تنوع یعنی مصرف انواع مختلف مواد غذایی که در 6 گروه اصلی غذایی (نان و غالت، سبزیها، میوهها، شیر و فرآورده های آن، گوشت و تخم مرغ و حبوبات و مغزدانه ها) قرار دارند.

* مواد غذایی در هر گروه غذایی، دارای ارزش غذایی تقریباً! یکسان هستند و میتوان از یکی به جای دیـگـری اسـتـفـاده کـــرد. بـه عـنـوان مـثـال مـیتـوان از ماست به جای شیر و از حبوبات و تخم مرغ به جای گوشت استفاده کرد.

* به منظور افزایش سطح ایمنی بدن روزانه از منابع غذایی ویتامین C شامل انواع میوه ها، سبزی ها از جمله سبزیهای بـرگ سبز مانند سبزی خـوردن، انواع کلم، گل کلم، گوجه فرنگی، جوانه های گندم، ماش و شبدر، انواع مرکبات ( لیمو ترش، لیموشیرین، پـرتـقـال، نارنگی و نــارنــج)، کیوی و دیگر میوه ها و سبزی ها استفاده شود.

* با توجه به این که پیاز خام حاوی ویتامین C است میتوان روزانه همراه با غذا از آن استفاده کرد.

* در تهیه سوپ یا آش از شلغم که حاوی ویتامین C است، استفاده شود.

* بـا تـوجـه بـه نقش ویتامینهای E و A در تقویت سیستم ایمنی بدن روزانه از منابع غذایی ویتامین A (منابع گیاهی شامل انواع سبزیها و میوههای زرد و نارنجی مانند هویج، کدو حلوایی، موز و انواع مرکبات و منابع حیوانی مانند زرده تخم مرغ، شیر و لبنیات) و منابع غذایی ویتامین E (روغـن های مایع مانند کانوال، گلرنگ، آفتابگردان و ذرت) استفاده شود.

* از خوردن غذاهای چرب و شور مانند انواع تنقالت شور، انواع کنسروها و شوریها و انواع سوسیس و کالباس به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن تا حد امکان خودداری شود.

* روزانه میتوان با استفاده از منابع غذایی ویتامینD( ماهیهای چرب، لبنیات و زرده تخم مرغ) به افزایش سطح ایمنی بدن کمک کرد.

* تقویت سیستم ایمنی بدن روزانــه از منابع غذایی حاوی آهن و روی (گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ، انواع سبزیها، حبوبات، میوههای تازه و خشک شده و غالت کامل) استفاده شود.

*روزانــه از منابع غذایی ویتامینهای گـروه B مانند انواع سبزیهای برگ سبز و میوهها، شیر و لبنیات، انـواع گوشتها، زرده تخم مرغ، غالت سبوس دار، حبوبات مانند نخود، انواع لوبیا، عدس، باقال، لپه، مـاش و مغزها ( پسته، گـــردو، بـــادام و فـنـدق) بـرای ارتقای سیستم ایمنی بدن استفاده شود.

* مصرف 6 تا 8 لیوان آب آشامیدنی سالم و سایر مایعات به شکل روزانه توصیه میشود. نوشیدن مایعات به اندازه کافی و فراوان به حفظ ایمنی بدن کمک میکند.

از چه ماسکی و چگونه باید استفاده شود؟

 اخیراً توصیه می شود عموم مردم از دو ماسک استفاده نمایند. به این صورت که ماسک پارچه ای را برروی ماسک سه لایه بزنند. ماسک پارچه ای باید لبه های ماسک سه لایه را به صورت شما فشار دهد و ماسک سه لایه حتما باید دارای سیم فلزی بر روی پل بینی باشد و توسط آن به صورت کاملاً فیکس شود.

همچنین برای کادر درمان و افراد در معرض خطر بالا، لازم است از ماسک های N95 استفاده کنند که نیاز به ماسک دوم ندارد. بیمارانی که تست کرونای آنها مثبت شده است نباید از ماسک های دریچه دار که به اشتباه فیلتردار نامیده شده اند، استفاده شود و ماسک های سه لایه با پوشش ماسک پارچه ای بر روی آن توصیه می گردد.

ملاحظات اجتماعی بعد از تزریق واکسن کووید-19

انتظار می رود که فرد واکسینه شده حدود دو هفته بعد از دریافت نوبت دوم واکسن ایمنی علیه بیماری کووید-19 را داشته باشد. شواهد نشان داده است ریسک ابتلا و تشدید بیماری کووید-19  در افرادی که واکسینه شده اند کاهش می یابد اما به صفر نمی رسد. بنابراین افرادی که واکسینه می شوند می توانند در صورت مواجهه با ویروس به صورت ناقل بدون علامت ویروس را به نزدیکان خود که واکسینه نشده اند انتقال دهند.

 توصیه می شود جهت حفظ سلامت خانواده خود و جامعه افراد واکسینه شده تمام پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از انتشار بیماری کووید-19  (شامل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از تجمع) را رعایت نمایید. در صورتی که فرد واکسینه شده دچار علائم بیماری کووید-19  شود، باید تست انجام شود. توجه داشته باشید که تزریق هیچ واکسنی نمی تواند باعث مثبت شدن تست PCR شود، اما ممکن است باعث مثبت شدن تست سرولوژی شود.

چه علائمی در ارتباط با بیماری کووید19 را باید جدی گرفت؟

در هنگام بروز هر نوع علائم تنفسی حتی علائم مشابه حساسیت فصلی و سرماخوردگی ساده مانند آبریزش بینی، گلودرد، عطسه، سرفه …  تا زمان تمام شدن همه گیری، اولین شک باید کووید19 باشد.

چه افرادی لازم است که در قرنطینه خانگی بمانند؟

 افرادی که طی 14 روز گذشته، با افراد مشکوک به این بیماری ارتباط نزدیک داشته اند و علائم مشکوک در مورد ابتلا به کووید 19 را دارند، باید خود را در محلی مناسب قرنطینه کرده و در صورت تشدید علائم به پزشک مراجعه کنند.

در افراد مشکوکی که علامت داشته اما تست نداده اند چه زمانی می توان فرد را از قرنطینه خارج نمود؟

 ملاک هاى پایان قرنطینه و خروج از ایزوله شدن به قرار زیر است:

 در مورد بیماران علامت دار که زمینه اى از نقص ایمنی نداشته باشند: حداقل 10 روز از شروع علائم گذشته باشد و حداقل 24 ساعت بدون استفاده از تب بر، تب قطع شده باشد و علائم بیمار (شامل سرفه پایدار و تنگی نفس) بهبود یافته باشد . بطور کلی این دوره حداقل 10 روز می باشد.

شورای برنامه ریزی مجتمع ریحانه الرسول

منابع:

– سازمان بهداشت جهانی (WHO)
– مجله علمی – پژوهشی میکروب شناسی پزشکی ایران

– دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

– دستورالعمل های سازمان غذا و دارو جمهوری اسلامی ایران

– کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 وزارت بهداشت

– سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

– دفتر بهبود تغذیه جامعه، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

– Centers for Disease Control and Prevention

– WHO | World Health Organization

– CDC, Last Updated 4th mar0202

– National Center for Immunization and Respiratory Diseases (NCIRD)

– Division of Viral Diseases

– Guidance, COVID-21: the green book, chapter 24a, Coronavirus (COVID-21)

– Public Health England. Last updated: 20th February 0202

– Clinician Frequently Asked Questions (FAQs) and guidance on COVID-21

– UK chemotherapy board member organization

– Guidelines from Guy’s & St Thomas’ NHS Foundation last update 02th January 0202

– vaccination of covid-21 based on last edition of “Green Book”.

– https://www.ukchemotherapyboard.org/publications

– https://www.rheumatology.org.uk/practice-quality/covid-21-guidance