چرا از یک سطحی بالاتر نرفتید؟

چرا از یک سطحی بالاتر نرفتید؟

یکی ازدلایلی که بعد از مدتی جلو نمی رویم یا احساس می کنیم که از سطحی بالاتر نمی رویم، را باید در انجام کارهایی که انجام می دهیم بیابیم یعنی کارهای خود را آنالیز کنیم؛ مثلا چرا تراز شما از X در آزمون آزمایشی رد نمی شود یا بالاتر نمی رود؛ چون کارهایی که داریم انجام می دهیم به نوعی به عادت و روزمرگی رسیده و الان نیاز داریم برای بالاتر رفتن و پیشرفت، در فرایند عملیاتی خود تغییراتی ایجاد کنیم، مثلا 30 دقیقه در روز به ساعت مطالعاتی خود اضافه کنیم با این کار در آخر هفته 3:30 دقیقه بیشتر از هفته قبل مطالعه کردیم؛ یا 30 دقیقه در روز به میزان تست زدن خود اضافه کنیم؛ یا نسبت به قبل 15 تست در روز بیشتر بزنیم؛ یا نحوه تحلیل تست های حل شده خود را اصلاح کنیم؛ یا اینکه انجام کار ویژه و شبانه خود را تقویت کنیم؛ یا اینکه انجام دادن کاری که قطع کردیم را دوباره شروع کنیم.

توجه نمایید به طور کلی برای بالاتر رفتن و پیشرفت باید تغییر عملکرد و تغییر نگرش بدهیم. در اینجا اصل اثر مرکب به ما خیلی کمک می کند.

اثر مرکب چه می گوید :

برای موفق شدن، نیازی به کارهای بزرگ و عجیب و غریب نیست، برای رسیدن به موفقیت های بیشتر و بزرگ مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه در طول زمان انجام دهید.

آدم متوسط

 با

نتایج متوسط

موفقیت همیشگی و روزانه

اثر مرکب به زبان ساده تر یعنی تغییر عادت یا اصلاح عادت با انجام کارهای کوچک ولی موثر به صورت مداوم در طول یک بازه زمانی بلند مدت. چون کارهای ما باید با استمرار و زمان ترکیب شوند تا به نتیجه برسیم.

دنبال کارها  و نتایج ماکروویوی نباشید چون خروجی مناسبی ندارند؛ بعدا در مورد این موضوع نیز صحبت می کنیم.